19.2.12

Fotonávod: bryndáček
Střih ve formátu PDF najdete ZDE
Pro zachování správné velikosti doporučuji si střih stáhnout do počítače a až poté tisknout. Pro kontrolu je opět vložen čtvereček o velikosti 2x2cm.


Připravíme si: 1. střih, který ve vyznačených místech po vytištění slepíme. 2. několik proužků látek širokých cca 30cm. Pokud budete sešívat ze tří proužků jako já, střihněte horní na výšku 17cm, prostřední na výšku 5cm a spodní na výšku 15cm. Pokud budete mít jeden kousek látky v kuse, stačí na výšku cca 34cm. 3. spodní látku o velikosti š.30 a v.34cm. Pokud zvolíte silnější materiál (já měla fleec) už nepotřebujete dovnitř žádnou výztuhu. 4. pokud bude spodní látka tenká bavlna, potřebujete ještě termolín na vyztužení bryndáčku.


 Vše pokud není uvedeno jinak, je šito na šířku patky. Nejdříve sešijeme proužky látek na lícovou stranu bryndáčku. Švy rozžehlíme do stran a kdo chce může z pohledové strany u švů ozdobně prošít.


Na rubovou stranu sešitých látek nakreslíme přibližně uprostřed čáru. Na tuto čáru přiložíme střih a po obvodu ho obkreslíme. Jen orientačně (protože každé z Vás šije stroj trochu jinak na šířku patky) jsou na střihu vyznačeny dva body, ke kterým můžete umístit sešité švy lícové látky.


Poté střih překlopíme na druhou stranu čáry a znovu obkreslíme po obvodu. Nezapomeňte si poznačit podle střihu otvor na protočení, který nebudeme sešívat.


Látku s vyznačeným střihem umístíme lícem na líc spodní látky a po obvodu přišpendlíme. Kdo vkládá ještě termolín, vloží ho pod rub spodní látky. 
Tady je vidět značení pro otvor, který se sešívat nebude. Protože jsem musela na spodní stranu sešít dva kousky látek, mám spodní látku umístěnou tak, aby její šev procházel pouze „ušima“ bryndáčku, kde to bude nejmíň vidět.


A můžeme ve vyznačené čáře prošít. Začínáme a končíme u otvoru na protočení. 


Přebytečnou látku odstřihneme. U nesešitého otvoru necháme více látky. Nastřihneme všechny zatáčky, aby se nám po protočení látka nekrčila.


Teď můžeme bryndáček protočit na lícovou stranu, vyžehlit pěkně po obvodu. Zažehlíme a sešpendlíme nesešitý otvor.


A nakonec bryndáček po celém obvodu při krajíčku prošijeme, tím i zašijeme vynechaný otvor na protočení. Nakonec na konce „uší“ přišijeme kolem dokola a ještě raději křížem suchý zip a máme hotovo. 

Střih je dělaný na přibližně půlroční mimčo. Pro zvětšení střihu/objemu krku použijte na střihu vyznačenou linku. Linku rozstřihněte a střih nastavte o požadovanou výšku.

Krásné tvoření všem!

8 komentářů:

 1. vďaka za návod, krásne spracovaný ako vždy:)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za perfektní návod, co nejdříve použiji, kolegyně je pár dní babičkou :-)

  OdpovědětVymazat
 3. No paráda, ako inak, dokonalý návod a la Sovička ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Your crafts/quilts are so fantastic! www.quiltworld2.blogspot.com
  Yours, Ulla (from Finland)

  OdpovědětVymazat
 5. Ulla much thanks for your visit and compliments.
  I ostatním moc děkuji ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc hezky zkombinovane latky, bryndacek mel jiste uspech!

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj,dnes jsem objevila tvůj blog a moc se mi tady líbí! Ten bryndáček je báječný, škoda ho upatlat :-D
  Přidávám se k pravidelným čtenářům.
  Ráda bych tě pozvala ke mně na návštěvu a přeji krásný den!
  http://vad-art.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 8. Parádně zpracovaný návod ;-)

  OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...