20.12.11

Fotonávod: Obal na kapesníčky

Ježíškova směna není zdaleka u cíle a tak se přiznávám, že to letos sem tam ošidím
rychlejším projektem, třeba jako je obal na box s kapesníčky.

A protože v tom nestíhání určitě nejsem sama (že ne?!) TADY naleznete střih a níže fotonávod jak na takovou rychlovku. Pro zajištění správné velikosti si dokument stáhněte do počítače, otevřete a v nabídce tisku zaškrtněte "automaticky otáčet a vystředit" a " Měřítko stránky - žádné".


Nejprve si připravíme střih.


BOD 1: Narýsujte si dvě k sobě kolmé linky, každou dlouhou min. 40cm, protínají se v polovině šířky.
BOD 2: Na jednu linku si poznačte bod vzdálený 5,7cm od středu, k této lince přiložte střed horního okraje střihu z přílohy, pro kontrolu středová čára střihu z přílohy navazuje na obou koncích na čmárnutou linku.
A stejně postupujte ještě 3x, vznikne nám tak hlavní střih, který budeme potřebovat.


BOD 3: Tak a máte hlavní střih, ke kterému ještě přidáte vystřižený menší střih z přílohy. A právě z menšího střihového dílu teď vytvoříme otvor pro kapesníčky.


Na rubovou stranu obdélníčku látky si obkreslete střih po obvodu. 
Jeho středové čáry na látku přenesete tak, že jako v BODU 4 na obrázku ve vyznačených místech
uděláte v papíře špendlíkem malé dírky.


BOD 5: Skrz tyto dírky hrotem tužky přenesete body na látku, tyto body spojíte v čáry, přesně tak jako je to na střihu. Doporučuji v této fázi rub obdélníčku podžehlit vlizelínem, lépe oboustranným. 


BOD 6: Pak můžeme obdélníček podle nakreslených čar po obvodu vystřihnout.BOD 7: Čeká Vás umístit obdélníček na střed hlavního střihu. Umísťujete na lícovou stranu hlavního dílu menší obdélníček a to tak, že jeho rub kouká na Vás a jeho líc kouká na líc hlavního dílu Pomůžeme si špendlíkem, na boky střihu do středu výšky umístěte špendlíky, ke špendlíkům umístěte pravítko a na tuto středovou vodorovnou linku umístěte středovou čáru obdélníčku (modrá čára uprostřed) .
BOD 8: Ještě vyrovnejte obdélníček na střed šířky hlavního dílu, tak aby vzdálenost na obou stranách (mezi bokem obdélníčku a bokem hlavního dílu) byla stejná. Přišpendlete.


BOD 9: Teď obvodovou čáru vnitřního nákresu prošijte, stejně jako na obrázku a středová čáry prostřihněte. Pozor ať nestřihnete moc blízko švu, aby se otvor později nepáral.BOD10: Teď můžete našitý obdélníček otvorem protočit do rubu celé práce.


BOD 11: Vše pořádně urovnáme a zažehlíme, kdo podžehloval oboustranným vlizelínem myslí na to, že se látka bude pod žehličkou rovnou lepit, ale pro další používaní a menší třepení je to tak lepší. 
BOD 12: Kdo má zažehleno, pěkně při kraji otvoru prošije.


BOD 13: Než začnete sešívat boky, předžehlíte si spodní okraje. Vždy nejprve 0,5cm dovnitř.
BOD 14: a pak znovu 1cm dovnitř. 
Kdo chce může si v této fázi na boky umístit různé zdobení, proužky látek, našít aplikace a pod. Kdo bude zdobit třeba kytičkou (několik fotonávodů je zde) jako já, stačí jí našít až bude celá práce hotová.


BOD 15: A teď už jen sešít okraje k sobě. Sešívejte 1cm od kraje látky. Nejlépe si pomůžete ryskou na stroji, kterou máte na stehové desce.


BOD 16: Posledním krokem je zašpendlit předžehlené spodní okraje znovu dovnitř a okraj prošít.


A je hotovo!

A protože mě čeká ještě spousta práce, hlavně konečně dokončit princeznovské šaty pro Ellu (ano, pořád je nemám, 23.12. 23:59 hod to jistí :) nejspíš je to můj poslední příspěvek do Vánoc.

Přeji Vám všem krásné Vánoce plné radosti a klidu a tvořivě plodný rok 2012!

11 komentářů:

 1. Moooc krásné to máš...:-D

  Kačenko, broučku, jak se dělá ta kytička? Už jsem ji párktát viděla, ale ještě jsem nenarazila na návod...:-D

  OdpovědětVymazat
 2. Moni díky, jinak odkaz na návod na několik kytiček je v textu u bodu 13. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Hej, Teba tie kytičky chytili! Ale krásne Ti idú, ako všetko, na čo siahneš ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Jééé! To je krásné a něžnééé! MOC!

  OdpovědětVymazat
 5. Fiha, aj taká jednoducha vec môže byť tak krásna :-) Úžasne si zladila látky, tie kvetinky nemajú chybu. To bude krásny darček. A vďaka za podrobný návod. Tento rok už asi šiť nebudem, ale do budúcna možno aj ja skúsim :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jéj, Katko, to je paráda... skvělý postup, názorný, dobré fotky... líbí se mi, jak jsi vyřešila ty rožky... na jedničku.:)

  OdpovědětVymazat
 7. to je nádhera....úžasný postup.

  OdpovědětVymazat
 8. Kačenko, přidáno do seznamu "to chci zkusit". Děkuju, vílo moje, a přeju ti krásné vánoce, hodně důvodů k úsměvům celý další rok i veliký kopec inspirace ♥

  OdpovědětVymazat
 9. Parádní....škoda, že jsem to objevila, až po Vánocích..:-)

  OdpovědětVymazat
 10. Super návod, o chvíľu vianoce, tak to je perfektný nápad na darček.

  OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...