29.12.11

Co letos dalo Ježíškovi nejvíc zabrat


Stejně jako loni se největší fuškou Ježíškovi směny stal dárek pro Ellu.
Minulé Vánoce jsem šila svou první deku podle Mariny, která se šila vlastně dobře, horší už byla ta příprava a řezání nekonečného množství mini čtverečků a pak až závěrečný boj s prošitím.
Letos to jsem se vyřádila u šatů pro Ellu. Jasné zadání znělo "opravdický princeznovský šaty, co se hodně točí, mají hodně růžovou barvu a k nim závoj a klapavky (tak Ella říká střevíčkům na podpatku, který dělá při chůzi minimálně řádný kravál)
Střih byl celkem v pohodě, i když rukáv jsem několikrát předělávala, protože se mi zdál pořád moc velký. Ovšem koupená látka byla kamenem úrazu. Je sice krásná, pevná a skoro se nemačká, ale pracovat s ní je za trest. Hrozně se třepí, při šití klouže jako hejno namydlených úhořů a opravdu si nerozumí s žehličkou (asi proto ta nemačkavá úprava:). Z prozíravosti jsem celou dobu žehlila na menší stupeň, ale v závěrečné fázi jsem chtěla trošku kroutící se výstřih vylepšit napařením, pořádným napařením. A tak z trochu pokrouceného výstřihu se stal kompletně vytlemený otvor pro krk. Ale Ella se toho naštěstí nevšimla ;)
Největší odměnou za tu fušku mi bylo její nadšení a třídenní nepřetržité fungování mého dítka navlečeného do šatů. I když svlíkání a následné oblíkání vždy když chtěla na záchod, protože "princezny v šatech přece nečůrají maminko" mě občas donutilo skřípnout zubama. A pořádně jsem si skřípla čelistí, když jsem zjistila že moje princezna šaty během prvních dvou hodin škubla na několika místech a utrhla jeden knoflík..... ale co, hlavně že je spokojená.Tedy úplně spokojená není, protože klapavky mají podpatek a "v tom se nedá točit mami!" a "proč ten závoj nemá růžovou barvu?!" protože Ježíškovi došel při šití sukně tyl, víš...
Holt život je boj i pro princezny :)


28.12.11

Tak Ježíšek už nám naježil...

... a tak můžu poodhalit kousek toho, co letos v dílničce vytvořil :)
resp. to, co stačil vyfotit než to honem, honem musel zabalit a nadělit...


Kabelka messenger, můj oblíbený střih od Bellet z časopisu Marina.
Látky jsou kombinace úžasné kolekce Brook od Studia E kupované u Belletky a hnědých vlnek z kolekce Sanctuary od Patty Young kupované u Veselé Jehličky.


Nákupka z poslední listopadové Mariny. Riskla jsem to s pevnější látkou z Ikea, až bude babička tahat ty mouky a cukry :) Nakonec se i silnější materiál dovnitř krásně složil.


Opět střih z časopisu Marina a látky opět kupované u Bellet. Kolekce od Pat Bravo.


Pouzdro v mé milované kombinaci. Tyrkysová a zelená. Obě látky jsou opět od Pat Bravo.


A nakonec dino, střih z jedné starší Mariny a látky jsou z dětské kolekce Sweet Nothings od Zoe Pearn.


Krásné "mezisvátkové" období všem a těším se na přehlídku nadělení z Vašich dílniček!
20.12.11

Fotonávod: Obal na kapesníčky

Ježíškova směna není zdaleka u cíle a tak se přiznávám, že to letos sem tam ošidím
rychlejším projektem, třeba jako je obal na box s kapesníčky.

A protože v tom nestíhání určitě nejsem sama (že ne?!) TADY naleznete střih a níže fotonávod jak na takovou rychlovku. Pro zajištění správné velikosti si dokument stáhněte do počítače, otevřete a v nabídce tisku zaškrtněte "automaticky otáčet a vystředit" a " Měřítko stránky - žádné".


Nejprve si připravíme střih.


BOD 1: Narýsujte si dvě k sobě kolmé linky, každou dlouhou min. 40cm, protínají se v polovině šířky.
BOD 2: Na jednu linku si poznačte bod vzdálený 5,7cm od středu, k této lince přiložte střed horního okraje střihu z přílohy, pro kontrolu středová čára střihu z přílohy navazuje na obou koncích na čmárnutou linku.
A stejně postupujte ještě 3x, vznikne nám tak hlavní střih, který budeme potřebovat.


BOD 3: Tak a máte hlavní střih, ke kterému ještě přidáte vystřižený menší střih z přílohy. A právě z menšího střihového dílu teď vytvoříme otvor pro kapesníčky.


Na rubovou stranu obdélníčku látky si obkreslete střih po obvodu. 
Jeho středové čáry na látku přenesete tak, že jako v BODU 4 na obrázku ve vyznačených místech
uděláte v papíře špendlíkem malé dírky.


BOD 5: Skrz tyto dírky hrotem tužky přenesete body na látku, tyto body spojíte v čáry, přesně tak jako je to na střihu. Doporučuji v této fázi rub obdélníčku podžehlit vlizelínem, lépe oboustranným. 


BOD 6: Pak můžeme obdélníček podle nakreslených čar po obvodu vystřihnout.BOD 7: Čeká Vás umístit obdélníček na střed hlavního střihu. Umísťujete na lícovou stranu hlavního dílu menší obdélníček a to tak, že jeho rub kouká na Vás a jeho líc kouká na líc hlavního dílu Pomůžeme si špendlíkem, na boky střihu do středu výšky umístěte špendlíky, ke špendlíkům umístěte pravítko a na tuto středovou vodorovnou linku umístěte středovou čáru obdélníčku (modrá čára uprostřed) .
BOD 8: Ještě vyrovnejte obdélníček na střed šířky hlavního dílu, tak aby vzdálenost na obou stranách (mezi bokem obdélníčku a bokem hlavního dílu) byla stejná. Přišpendlete.


BOD 9: Teď obvodovou čáru vnitřního nákresu prošijte, stejně jako na obrázku a středová čáry prostřihněte. Pozor ať nestřihnete moc blízko švu, aby se otvor později nepáral.BOD10: Teď můžete našitý obdélníček otvorem protočit do rubu celé práce.


BOD 11: Vše pořádně urovnáme a zažehlíme, kdo podžehloval oboustranným vlizelínem myslí na to, že se látka bude pod žehličkou rovnou lepit, ale pro další používaní a menší třepení je to tak lepší. 
BOD 12: Kdo má zažehleno, pěkně při kraji otvoru prošije.


BOD 13: Než začnete sešívat boky, předžehlíte si spodní okraje. Vždy nejprve 0,5cm dovnitř.
BOD 14: a pak znovu 1cm dovnitř. 
Kdo chce může si v této fázi na boky umístit různé zdobení, proužky látek, našít aplikace a pod. Kdo bude zdobit třeba kytičkou (několik fotonávodů je zde) jako já, stačí jí našít až bude celá práce hotová.


BOD 15: A teď už jen sešít okraje k sobě. Sešívejte 1cm od kraje látky. Nejlépe si pomůžete ryskou na stroji, kterou máte na stehové desce.


BOD 16: Posledním krokem je zašpendlit předžehlené spodní okraje znovu dovnitř a okraj prošít.


A je hotovo!

A protože mě čeká ještě spousta práce, hlavně konečně dokončit princeznovské šaty pro Ellu (ano, pořád je nemám, 23.12. 23:59 hod to jistí :) nejspíš je to můj poslední příspěvek do Vánoc.

Přeji Vám všem krásné Vánoce plné radosti a klidu a tvořivě plodný rok 2012!

14.12.11

Fialovou nemusím...

... ale v téhle podobě si jí škudlím. V kombinaci se zelenou a tyrkysovou je úžasná a já té barvě tak trochu přišla na chuť. 
Bohužel jsem si objednala nejvíc látky v základním šedočerném odstínu a těch barevných doplňkových látek už moc nevlastním a tak s nimi šetřím. 
Na střihu je to škudlení asi vidět, že?  :)Látky jsou ze starší kolekce s názvem Bloom od Studia e.

Krásnou středu všem a škudlení zdar!


11.12.11

Ježíškova směna

Letos mám skluz ve všem a to i se zahájením Ježíškovi směny. 
Dárky jsem začala šít až teď v týdnu a první na řadě byla moje malá sestřička. Tedy ona už není moc malá, i když já jí furt mám za hvízdle, protože je o hooodně mladší než já. 
A protože je v těžce pubertálním věku, snažila jsem se pro ní vymyslet střih kabelky, který by odpovídal jejímu věku, nic usedlého, s vícero variant nošení a snad i látka pro ní nebude zase naopak jako pro "malý holky".


Mě teď čeká největší úkol a to ušít dárek dle přesného zadání "bych si moc přála maminko opravdický šaty jako má princezna se závojem a ať se hodně točej a musí mít hodně růžovou barvu, jo a ještě klapavky (tak říká Ella střevíčkům na podpadku) a průhledný jako má popelka" :) to bude směna....

Tak všem přeji krásné tvoření a plodné Ježíškovi směny...
4.12.11

Když kolečka narostou...

Takhle to dopadne, když malá taštička na doklady s názvem "Kolečka kam se podíváš" na přání zákaznice trošku naroste... tedy trošku víc, řekla bych. 
Střih je zvětšený základ střihu kosmetické taštičky z Mariny.


A takhle to taky dopadne, když se jednou fotí ve dne (vlevo) a jednou za umělého osvětlení (vpravo). Ani fotostan to nezachrání. 
Asi Ježíškovi napíšu o pořádné osvětlení. :)

Krásný adventní večer všem!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...